Telefon
WhatsApp
Emprenye Nedir?
Emprenye Nedir?

Emprenye işlemi modern, güvenli, insan sağlığı ve çervereye saygılı Avrupa Birliği ve dünya standartlarına uygunluğu laboratuvar ve arazi tesisleryle kanıtlanmıştır.

Fabrikamızda kullanılan emprenye maddesi, krom ve arsenik içermeyen vakum-basınç sistemiyle uygulanan yeni nesil tek seçenektir. Avrupa ve ABD yönetmeliklerin krom ve arsenik kullanımına yönelik getirdiği kısıtlamalara bağlı olarak geliştirilen, ahşap endüstrisi ve kullanıcıların tüm beklentilerini karşılayan, bağımsız kuruluşlar ve üniversiteler tarafından uzun yıllar süren arazi ve laboratuvar testleri sonunda etkinliği kanıtlanmış metal aksamda korozyona neden olmayan tek emprenye maddesidir. Çok kısa sürede dünyada ahşap sektöründe pazar lideri haline gelmiştir. ABD, Avrupa ülkeleri Avustralya, Japonya vb. ülkelerden onay belgelerine sahiptir.

Çevre ve insan dostu bir emprenye maddesinin, formülünde insan ve çevre sağlığına hiç zararı olmayan azot birleşikleri bulunmaktadır. Kokusuzdur. Emprenye işlemi sonucunda ahşabın son boyutlarında bir değişiklik meydana gelmez ve montajda kullanılan metal bağlantı elemanlarında paslanmaya sebep olmaz.

İnsanların temas halinde olacağı tüm ahşap birimlerinde güvenle kullanılmaktadır. İnşaat sektörü, çevre düzenleme, park ve bahçe, çocuk oyun grupları, iskele üstü ahşaplar, çiftlik binaları, hayvan barınakları, sera kerestesi, bağ kazıkları, organik tarım ve tatlı su içinde kullanılan ahşaplar,ambalaj-kargo ahşapları vb. tüm ahşap elemanları gibi çok geniş kullanım alanlarına sahiptir.

Emprenye maddesi, kullanılan ahşap homojen renk alır. Bu renk dış ortamda zamanla bal rengine dönüşür ve yıllarca koruyuculuğunu yitirmez. Ahşap hafiftir, depreme dayanıklıdır, beton ve çelikten daha uzun ömürlüdür, bakım demir ve çelikten çok daha kolaydır, insan metabolizmasına en uygun yapı malzemesidir, yapımı kolaydır.

Emprenye Nedir?

TEKLİF FORMU